Nevíte, jaké kontaktní čočky zvolit? Poradíme vám! Volejte 558 712 283!

Sensitive

děti nosit kontaktní čočkyČasto se setkáváme s dotazy rodičů, zda jejich děti mohou nosit kontaktní čočky. Odpověď je naštěstí jednoduchá. Ano, děti mohou nosit kontaktní čočky a jejich věk není omezen.

Vše záleží na konzultaci s očním lékařem vašeho dítěte a vaší další péči o zrak a kontaktní čočky. Vždy je velmi důležité zohlednit individuální možnosti každého dítěte, tedy především to, zda bude schopné se o čočky starat, nasazovat je nebo je z očí vyndávat.

Kontaktní čočky u nejmenších dětí

Ano, i ty nejmenší děti mohou nosit kontaktní čočky. Ve většině případů je však nošení čoček spojeno s komplikovanější oční vadou, která se v pozdějším věku dá chirurgicky upravit. Jedním z případů takové oční vady je afakie, což je vrozená vada, při které zcela chybí v oku čočka. Jak jistě víte, dětský organismus a tedy i oko se neustále mění a vyvíjí, proto není možné v raném dětství nahradit chybějící čočku umělou nitrooční variantou. Je tedy nahrazena kontaktní čočkou, která supluje zdravou oční čočku a pomáhá tak s přirozeným vývojem ostatních částí oka.

Další variantou, kdy se používají kontaktní čočky u opravdu malých dětí, je při léčbě amblyopie, tedy tupozrakosti. Dítě nosí kontaktní čočku místo okluzoru.

Starší děti a teenageři

U dětí starších se s nošením čoček setkáváme již daleko více, než u těch nejmenších. Hlavním důvodem je estetická stránka, kdy děti nechtějí nosit své korekční brýle. Velmi často mohou dodat kontaktní čočky vašim dětem pocit sebejistoty, protože se v brýlích nemusí cítit dobře. Při výměně za kontaktní čočky se tak obvykle zlepší sociální vazby dětí, jejich sebevědomím a následně i výsledky ve škole. Kontaktní čočky jsou praktické hlavně u sportovních aktivit, kdy by mohlo dojít k poškození brýlí.

Jaké vybrat kontaktní čočky pro dítě?

Nabízí se nám hned dvě varianty kontaktních čoček. U nejmenších dětí se o čočky starají rodiče, proto by se měli správně informovat u očního lékaře a naučit se nejen čočky vyndávat a nandávat do očí dítěte, ale také se o ně správně starat. U větších dětí je pak manipulace a péče o čočky zcela v rukou vašeho dítěte.

    • Jednodenní kontaktní čočky

Jednou z variant jsou jednodenní kontaktní čočky, které nevyžadují žádnou speciální péči, ani doprovodné pomůcky. Jestliže zvolíte tuto variantu kontaktních čoček, je důležité naučit vaše dítě čočky správně nasadit a vyndat z oka. Pak už se o další věci nemusíte starat. Snad jedinou nevýhodou jednodenních kontaktních čoček je jejich vyšší pořizovací cena.

    • Čočky na opakované použití

Tato varianta kontaktních čoček je levnější, nicméně vyžaduje správnou péči o čočky. Je tedy na vašem zvážení, jaké čočky svému dítěti pořídíte.

Neobávejte se kontaktních čoček u dětí a splňte jim přání. Dejte dětem šanci odložit korekční brýle.


Přečtěte si také:

Facebook

Sledujte Kontakto.cz na Facebooku a neunikne vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky!

Facebook Kontakto.cz

Facebook  

objednat kontaktní čočky

Objednejte si čočky po telefonu! Volejte 558 712 283

Kontaktujte nás!

Koupit čočky